Yatırım Devinden Bitcoin Ve Ethereum Tahmini

Bitcoin ve kripto para piyasasının 2023 yılı üçüncü çeyreğine dair önemli bir rapor Fidelity’den geldi. Rapora göre kripto para piyasasında kısa vadeli endişeler var. Ancak uzun vadede Bitcoin ve Ethereum için genel olarak olumlu bir görünüm var. Bu üç aylık rapordaki temel bulgulara bir bakalım.

Bitcoin BTC’nin kısa vadeli engelleri

Bitcoin, yılbaşından bugüne %65’lik etkileyici kazancına rağmen 3. çeyrekte zorluklarla karşılaştı. Kripto para birimi önemli kısa vadeli destek seviyelerinin altına inerek yatırımcılar arasında tedirginliğe neden oldu. Bununla birlikte, uzun vadeli sahiplerin net pozisyonlarını artırarak 30.000 doların altına iniş sırasında alım yapmak istediklerini göstermesiyle bir umut ışığı ortaya çıktı. BTC için raporda kısa dönem olarak 12 ay orta vadeli olarak 1-5 yıllık süreç vurgusu var. Buna göre Fidelity genel notu nötr olarak ifade ediyor. Tabloda da görüleceği üzere Kısa vadede 200 günlük ortalamanın altında olmasına dikkat çekilmiş. Ayrıca 12 Eylül’de oluşan death cross vurgusuna atıf var. Diğer taraftan fiyatın gerçekleşmiş değerin %33 üzerinde olduğuna işaret söz konusu. Orta vadede sekiz metrik odak noktası. Burada da negatif bir durum söz konusu değil.

Fidelity dikkate değer bir eğilimin, Bitcoin BTC’nin borsalardan sürekli çıkışı olduğuna dikkat çekiyor. Veriler, 2020 zirvesine kıyasla borsa arzında yaklaşık %30’luk bir azalma olduğunu gösteriyor. Bu eğilim, kendi kendine saklama ve Fidelity Digital Assets gibi düzenlenmiş üçüncü taraf saklama kuruluşlarının kullanımı da dahil olmak üzere çeşitli saklama seçeneklerinin önemini vurguluyor. Borsa arzındaki düşüş, yıl sonuna yaklaşırken izlenmesi gereken çok önemli bir ölçüttür. Uzun vadede Bitcoin için Fidelity değerlendirmesi pozitif.

Ethereum için vurgular

Yılbaşından bugüne %40 gibi hatırı sayılır bir kazanç elde eden Ethereum için Fidelity’nin vurguları dikkat çekiyor. Buna göre Ethereum, kısa vadeli olumsuz fiyat sinyalleriyle karşılaştı. Bununla birlikte, iyimserlik için nedenler sağlayan güçlü on-chain metrikler sergiledi. Ağın yakımoranı sürekli olarak ihraç oranını aştı. Yaklaşık bir yıl önce The Merge’in uygulanmasından bu yana, neredeyse 300.000 Ethereum ağdan çıktı. Buna göre bu durum deflasyonist dinamiklerini vurguladı. Fideltity raporda uzun vadede Ethereum’u Bitcoin gibi pozitif olarak görüyor.

Ethereum için bir başka parlak nokta da, ağda stake eden doğrulayıcıların sayısındaki önemli artış. Buna göre %28’lik güçlü bir büyüme var. Bu durum raporda da zaten geçiyor. Bu doğrulayıcılar, Ether’in ağ esnekliğine katkı sağlıyor. Ayrıca ağın güvenliğini sağlamada ve işlemleri doğrulamada çok önemli bir rol oynuyor.

Üçüncü çeyrek karışık bir performansa işaret ediyor

Kriptokoin.com olarak baktığımızda rapora göre 2023 yılının 3. çeyreği Bitcoin ve Ethereum için karışık bir performans dönemi oldu. Bitcoin’in destek seviyelerinin altına düşmesi ve ETH’nşn fiyat sinyalleri gibi kısa vadeli endişeler soruları gündeme getiriyor. Ancak bu kripto para birimleri için uzun vadeli görünüm olumlu olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx