Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Tüm Dünyanın Gözü Aynı Oyunda

Oyun dünyasınının kesinlikle en hareketli yıllarından birini arkamızda bırakmamıza artık pek az zaman kaldı. 2023’ü uğurlamamıza artık çok az bir zaman kalmışken gelin bu hafta tüm dünyadaki oyuncuların tercihlerini hangi oyunlardan yana kullandıklarına bir bakalım.

1. Haftanın lideri Steam Deck!

Valve’ın oyunculardan tam not almayı başaran el bilgisayarı neredeyse tüm Steam kütüphanesini oynatabilmesi ile öne çıktı. Ülkemizde hala resmi olarak satışta olmayan el bilgisayarı çıktığı günden bu yana tatmin edici bir satış başarısı yakalamayı başardı.

2. Herkes bu oyunu oynuyor!

Elbette Lethal Company’den bahsediyoruz. Yılın beklenmedik bombası oyun dünyasının tam göbeğine düştü. Co-op korku oyunlarına hoş bir soluk getiren Lehtal Company ayrıca düşük sistem gereksinimleri ile de oyuncuların gözdesi olmayı başardı ve koltuğuna güçlü rakiplerine karşın rahatça kuruldu.

3. Yalnızca biz değil, tüm dünya CS2’ye hasta.

CS:GO’ya veda edip CS2 ile tanıtışımızdan beri oyun tahtını birkaç kez kaybetmiş olsa da istikrarını sağlamış gibi görünüyor. Valve’ın yılların eskitmek şöyle dursun daha da efsaneleştirdiği oyun serisi bu hafta görmeye alışık olmadığımız kadar gerilere düşmüş olsa da kendine ilk üç içerisinde rahatça yer buldu.

4. PUBG: Battlegrounds haftanın yükselen isimlerinden.

Geçtiğimiz haftaya göre tam 5 sıra birden yükselen PUBG: Battlegrounds kendini tüm dünya ortalamasında ilk beş sıra içerisine atmayı başardı. Oynaması tamamen ücretsiz olan oyunun yükselişinde elbette gelen yeni güncellemelerin de etkisi büyük.

5. Geçtiğimiz haftayı ilk beş dışında kapatan Call of Duty bu hafta bir sıralık yükselişte.

Call of Duty: Modern Warfare 3 hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan iyi yorumlar alamamış olsa da bu durum köklü serinin satışlarını pek de düşürmüş gibi görünmüyor. Zira adeta bir alışkanlık gibi her yıl yeni bir CoD oyunu almayı bekleyen oyuncular bu hafta oyunu beşinci sıraya taşıdılar.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Baldur’s Gate 3

  • Destiny 2

  • EA Sports FC 24

  • Apex Legends

  • Dead By Daylight

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx