O Kaz Hiç Kesilmeyecek: Ezan Okununca Yem Yese Bile Bırakıp Camiye Koşuyor

Balıkesir’in Manyas ilçesinde bir kaz, her ezan saatinde ezan okunmaya başlayınca koşarak camiye gidiyor. Yem yiyor olsa bile yemeyi bırakan kaz bölgede yaşayanları çok şaşırtıyor.

Balıkesir’in Manyas ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde Şerif Öztürk’ ait kazlardan bir tanesi halkı şoka uğrattı. 15-20 gün önce fark edilen durumdan beri köy halkı kazı izliyor.

Kaz, ezan okunmasıyla birlikte ne yaparsa yapsın sürüden ayrılarak ses çıkartarak camiye doğru gidiyor. Ezanın bitmesiyle birlikte kaz, camiden ayrılıp sürüye geri dönüyor.

Kazı bir süredir izleyen halk, akşam ezanı kısa sürdüğü için yetişemediği ve yarı yolda kaldığını söylüyor. Kazın sahibi Şerif Öztürk, ezan okunduğunda nedenini bilmediğimiz bir şekilde kendi kendine gittiğini söyledi.

Yeniköy Mahalle Muhtarı Ceyhun Çakır ise, “Bu kaz bir hafta on gündür, vatandaşlarımız fark etmiş, ezan sesini duyduğunda yem de yese, yerinde de olsa caminin yanına gidiyor, ezan bittiğinde dönüp yine yerine geliyor.” dedi.

Müftü Abdullah Bostan, Kuran’ın İsra suresinin 44. ayetini referans alarak, evrenin ve içindekilerin Allah’ı övdüğünü, ancak insanların bunu anlamadığını belirtti. Ayetin “O Halim’dir, hemen cezalandırmaz, mühlet verir. Çok bağışlayandır” ifadesini vurgulayarak, Allah’ın sabırlı ve bağışlayıcı olduğunu hatırlattı.

Kazın koşarak camiye gittiği anlar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx