Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen: Aykut Kocaman ile görüştük ama…

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, kulüpte teknik direktörlük konusunda devam eden görüşmelere değindi. Özgökçen, Kayacık Tesisleri’ndeki basın toplantısında yaptığı açıklamada, 2021 yılında göreve geldikleri günden bu yana yoğun bir tempo içinde olduklarını vurguladı.

Başkan, geçtiğimiz günlerde Aleksandar Stanojevic ile yollarını karşılıklı olarak ayırdıklarını belirtti ve “Kendisi ayrılmak istediğini ve kulübe mental olarak faydalı olamayacağını söyledi. Yeni hocayla alakalı basında görüştüğümüz, görüşmediğimiz isimler çıkıyor. Değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Konyaspor’a fayda getirecek imzalar atmayı Allah nasip etsin.” şeklinde ifade etti.

“BÖYLE TARAFTARLAR MAÇA GELMESİN”

Taraftarların bazı hareketlerine de tepki gösteren Özgökçen, Pendikspor maçı sırasında bazı taraftarların Konyaspor’un gol attığında üzüldüğünü görmesini eleştirdi.

Başkan, “Bunun taraftarlıkla bağdaştırılacak bir yönü yok. Böyle taraftarlar maçlara da gelmesin. Kulüp başkanına kızmış da böyle yapmış. Ben de sana kızıyorum. İsteklerini yerine getirmemiş olabiliriz. Bundan sonra da Konyaspor’un menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

“DESTEK ALAN OLURSA GÖREVİ DEVREDERİZ”

Fatih Özgökçen, böyle taraftar hareketlerinin yönetime değil, direkt olarak Konyaspor’a zarar verdiğini vurgulayarak, yönetim karşıtı sloganların işleri ilerletmediğini belirtti. Özgökçen, “Şehir yöneticilerinin desteğini alan, ekibini oluşturabilecek ve Konyaspor’u daha iyi yerlere getirebilecek bir yönetim oluşur, bu da kabul görürse hemen genel kurul kararı alıp görevi devretmeye hazırız.” açıklamasında bulundu.

“AYKUT KOCAMAN UYUMLU OLMAZ”

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, yeni teknik direktör arayışlarına dair açıklamalarda bulundu. Özgökçen, kulüp olarak yeni teknik direktör konusunda birçok öneri aldıklarını ifade etti.

Başkan, “Konyaspor ile çalışmak isteyen birçok teknik direktör var. Farklı isimleri gözden geçiriyoruz. Bu isimler arasında Aykut Kocaman da var. Ancak Aykut hocanın bir süre sahalardan uzak kaldığını göz önünde bulundurarak, takımın mevcut oyun yapısı ve oyuncu profilimizle uyumlu olup olmadığını değerlendirdik. Sonuçta yönetim olarak onunla çalışmanın en doğru tercih olmayacağı sonucuna vardık. Aykut hocayla bir görüşme gerçekleştirdiğimiz ve teklifimizi reddettiği gibi bir durum kesinlikle mevcut değil.” şeklinde konuştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx