iQOO 12 ve 12 Pro’nun çıkış tarihi neredeyse kesinleşti

Çinli teknoloji devleri Vivo ve iQOO’nun son zamanlardaki yüksek beklenen telefonlarına dair yeni bilgiler sızdırıldı. Duyumculardan aldığımız bilgilere göre, iQOO’nun 12 serisi telefonları Kasım’ın başında Çin’de piyasaya sürülecek. Bu lansman, Çin’in en büyük alışveriş etkinliklerinden biri olan “Çift On Bir” (11 Kasım) satış etkinliğiyle eş zamanlı olacak.

Ancak Vivo’nun X100 serisi bu tarihten hemen sonra tanıtılacak. Bir başka duyumcu, Vivo X100 serisinin 11 Kasım etkinliğiyle aynı dönemde piyasaya sürülmesinin zor olabileceğini ifade ediyor. Ona göre, iQOO 12 serisi temel olarak online satışa yönelik olacak ve “Çift On Bir” için zamanında hazır olması bekleniyor. Ancak X100 serisi bu etkinlikten sonra gelecek. İlginç bir not olarak iQOO 12’nin (Pro versiyonu değil) aynı ay içinde Hindistan’da da tanıtılması bekleniyor.

Teknoloji severler için bir başka heyecan verici haber de Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi hakkında. iQOO 12 serisinin, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilmiş iki cihazı olacak: iQOO 12 ve 12 Pro. Bu yonga seti, Qualcomm’un 2023 Snapdragon Zirvesi etkinliğinde tanıtılacak. Öte yandan, Xiaomi’nin bu yonga setine sahip bir telefonu piyasaya süren ilk marka olması bekleniyor. Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun 27 Ekim’de tanıtılması planlanıyor.

iQOO 12 ve 12 Pro’nun çıkış tarihi neredeyse kesinleşti

Vivo’nun X100 serisiyle ilgili olarak da ilginç bilgiler var. X100 serisinde Vivo X100 ve X100 Pro olmak üzere iki model bulunacak ve bu cihazlar, Kasım’da tanıtılması beklenen Dimensity 9300 yonga setiyle güçlendirilmiş olacak. Ancak X100 serisinin bir diğer modeli olan Vivo X100 Pro+, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini kullanacak ve bu modelin 2024’ün ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Özetle, teknoloji dünyasında heyecanlı günler bizi bekliyor. Özellikle iQOO ve Vivo’nun yeni cihazları büyük bir merakla bekleniyor. Bu cihazların hangi özelliklere sahip olacağı ve piyasada nasıl bir etki yaratacağı konusunda daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx