İnternetten Satın Almamanız Gerekenler Listesi :

İnternetten satın almamanız gereken şeylerin altı ana kategorisi vardır. Sinirlerinizi kurtarmak için alışveriş merkezine gitmenin daha iyi olduğunu öğrenelim:

Ayakkabı

Cinderella günlerinden beri yargılanmaları gerekiyordu. Evet, iç tabanın parametrelerini her zaman ölçebilirsiniz, ancak ne yazık ki bu, yeni ayakkabı veya botlarla uzun süre yürüyeceğinizi garanti etmez. Çünkü ayakkabı alırken dolgunluğu ve ayağı dikkate alınır. Bazen ikincisi çalışmıyor, bazen de yanlış boyutu gönderiyorlar. Sadece ayakkabıları giymek, alıp almama konusunda doğru kararı verecektir. Her kızın yalnızca fotoğraf çekimi sırasında ayakta durabileceği veya uzanabileceği ayakkabılar vardır. Ve kural olarak bu ayakkabılar çevrimiçi mağazalardan satın alınır. Atalarınızın bilgeliğini unutun, her çift eskimez.

İç çamaşırı ve mayo

Vücuda yakın giyilen her şeyi web sitesinden değil mağazalardan satın almak daha iyidir. Öncelikle bunlar iade edilemeyecek ürün kategorileridir. Bu nedenle, temizliğine dair kanıt sunsanız bile satıcının yeni elbiseyi geri kabul etmesi pek olası değildir. İkincisi, her sütyenin kendine ait bir kup şekli vardır. Bu detaya dikkat etmezseniz üzerinize tam oturan dantelli bir takım veya mayoyla karşılaşabilirsiniz. Elbette yeni iç çamaşırları satılabilir veya bağışlanabilir, ancak bir “ama” var. Peki ya diğerine uymuyorsa? Büyük olasılıkla durum böyle olacak, bu nedenle çevrimiçi alışverişler dolabın arka rafına gidecek ve ev hanımına internette umudun kırılgan bir şey olduğunu hatırlatacak.

Şapkalar

Evet, şapka, bere veya yünlü bere satın almak için her zaman baş çevrenizi ölçebilirsiniz. Ancak gerçekte başlık web sitesindeki fotoğraftan büyük ölçüde farklı olabilir ve 10 vakadan 9’unda beklediğiniz gibi uymayacaktır. Photoshop’un her şeyi güzelleştiren büyüsünü unutmayın. Bazen müşterilerin aldığı şapkalar fotoğraflardan tamamen farklıdır.

Kemerler ve eldivenler

Çevrimiçi mağazada bu aksesuarların tam çevreleri ve boyutları yoksa, malzemeyle ilgili talimatlar bir yana, bunları satın almayın. Kemerler farklı amaçlara ve boyutlara göre tasarlanmıştır. Bazıları bele, bazıları kalçaya giyilir, bu nedenle gardırobunuzdaki pantolon ve kot pantolonların uyumunu da dikkate almak önemlidir. Farklı eldiven malzemeleri ellerinize farklı şekilde oturabilir. Yani sizin S bedeniniz büyük olasılıkla satıcının S bedeninden çok farklıdır ve onu deneyemezsiniz.

Abiye ve gelinlik modelleri

Kırmızı halıda olmanız ya da bir arkadaşınızın doğum günü olması fark etmez, eğer akşam kıyafeti için alışveriş yapıyorsanız akıllı olun. Bu tür akşamlar, başlamadan önce bile birçok izlenim ve iyi bir ruh hali verir. Evet, gece kıyafeti satın almak alışveriş terapisi sayılabilir. Çünkü buna ayakkabılar, bir el çantası ve saç ve makyajla ilgili düşünceler de dahildir. Bu, peri masalı havasının balodan çok önce başladığını hatırlama fırsatıdır. Aynı şey gelinlikler için de geçerli. Ayrıca böyle bir satın alma her zaman oldukça pahalıdır, bu nedenle elbisenin size uymaması tehlikesi vardır ve harcanan parayı geri almak uzun zaman alacaktır. Ayrıca İnternet, fotoğraftakiyle aynı görünmeyen gece elbiselerinin fotoğraflarıyla doludur. Pahalı kıyafetlerin sadece denenmesi ve hatta bazen ayarlanması gerekir ki bu sadece özel düğün salonlarında yapılır.

Tuvalet ve Parfümeri

Diyelim ki açıklamadaki orkide, ylang-ylang ve misk kokusundan memnunsunuz ancak internetten satın aldığınız eau de toilette kullanıldığında kurutulmuş bambu dalı gibi kokuyor. Risk almayın! Her parfümü kendiniz denemelisiniz. Çünkü beğendiğiniz parfümler, özellikle de yeni markalar, her insanın cildinde kendini farklı şekilde ortaya koyuyor. Aynı durum kozmetikler, özellikle de dekoratif olanlar için de geçerlidir. Web sitesinde far ve ruj model üzerinde mükemmel görünebilir ancak yüzünüze hiç yakışmayacaktır. Dudaklarınıza pek uymayan sulu kiraz rengi gibi kozmetik ürünlerini çevrimiçi sipariş edin. Bu nedenle mümkünse her zaman test cihazlarını kullanın. Tek istisna, daha önce kullandığınız tanıdık kokular ve kozmetiklerdir. Ancak burada ufak bir tehlike var. Tanınmış markaları bilinmeyen çevrimiçi mağazalardan sipariş ettiğinizde sahte ürünlerle karşılaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx