İbrahim Üzülmez’den Beşiktaş’a tepki! Anlaşılır değil, taraftara yazık  

 

Süper Lig’in 15. haftasında Beşiktaş kendi evinde Fenerbahçe’yi konuk etti. Dev derbiden siyah-beyazlı ekip 3-1 mağlup ayrılırken İbrahim Üzülmez dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İbrahim Üzülmez’in açıklamaları şu şekilde:

‘EN NET GÖSTERGE’

“Fenerbahçe’nin sağ beki Osayi’nin maçın başından sonuna kadar etkili bindirmelerini Rebic’in bir kere bile takip etmeyişi Beşiktaş’ın oyun disiplininden, daha doğrusu takım organizasyonundan ne kadar uzak bir derbi oynadığının en net göstergesi. Fenerbahçe zaten bloklar arasındaki mesafeleri daraltarak çok şiddetli bir ön alan baskısı yapıyor.”

‘FENERBAHÇE’NİN İŞİNİ DAHA KOLAY HALE GETİRDİ’

“Beşiktaş deplasmanında nasıl oynanması gerekiyorsa o akılda bir oyun olanı vardı konuk takım adına sahada. Fenerbahçe tarzı ön alan baskılarından kurtulabilmek için her şeyin başında uyumlu bir savunma ikilisine ihtiyaç duyarsınız. Beşiktaş’ın savunma merkezindeki iki oyuncunun uyumsuzluğu ve formsuzluğu bu anlamda Fenerbahçe’nin işini beklenenden daha kolay hale getirdi. Top çıkarmakta, çabuk kaleye gitmekte zorlanan bir Beşiktaş izledik.”

‘TARAFTARA YAZIK’

“Taraftarın bu kadar sahiplendiği bir derbide Beşiktaş oyuncularının rakibinden daha az arzu göstermesi anlaşılır iş değil. Taraftara yazık… Muhteşem bir atmosfer yapmışlar. İstanbul’da yağış ve soğuktan dolayı insanlar evinden dışarı çıkmazken Beşiktaş taraftarı stadyumu doldurmuş. Ancak karşılığında oyun disiplini, organizasyon, derbiyi kazanma karakteri adına bir şey yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx