Google uygulamaları 2024’te seçili Ford, Nissan ve Lincoln araçlarına geliyor

Nissan, Ford ve Lincoln, diğer uygulamaların yanı sıra yerleşik Google Haritalar, Asistan ve Play Store‘a sahip seçkin modelleri bu yıl piyasaya sürerken, Porsche’nin de 2025’te aynı şeyi yapması bekleniyor. Aralarında Honda, Volvo, Polestar, Chevrolet, GMC, Cadillac ve Renault’nun da bulunduğu otomobil markaları daha sıkı Google entegrasyonunu benimsiyor.

Şirket ayrıca yerleşik Google uygulamalarına sahip otomobiller için yeni özellikleri de duyurdu. Bugün kullanıma sunulan özelliklerden biri, kullanıcıların Android veya iOS Google Haritalar uygulamasında planladıkları gezileri araçlarına gönderme yeteneği. Bu şekilde, telefonlarında titizlikle işaretledikten sonra artık çok duraklı yolculukları arabalarının Google Haritalarına tekrar eklemelerine gerek kalmayacak. Buna ek olarak Chrome, bugün beta sürümünün bir parçası olarak Polestar ve Volvo otomobillerini seçerek kullanıcıların park halindeyken web sitelerine göz atmalarına ve hatta yer imlerine erişmelerine olanak tanıyor. Tarayıcı bu yılın ilerleyen dönemlerinde daha fazla araçta kullanılabilecek.

Google uygulamaları 2024’te seçili Ford, Nissan ve Lincoln araçlarına geliyor

Google ayrıca, kullanıcılara ve çocuklarına daha fazla eğlence içeriğine erişim olanağı sağlamak amacıyla araçlara yönelik uygulamalar listesine PBS KIDS ve Crunchyroll’u da ekliyor. Sürücülere değişen hava koşullarını takip edebilmeleri için hızlı bir yol sağlamak amacıyla, Google’ın otomobillere yönelik yerleşik uygulamaları artık The Weather Channel’ı da içeriyor.

Kullanıcılara saatlik tahminlerin yanı sıra uyarılar ve kontrol panelinde bir “Gezi Görünümü” radarı sunacak, böylece artık telefonlarını kontrol etmelerine gerek kalmayacak. Son olarak Google, dijital araba anahtarlarının kullanılabilirliğini yakında belirli Volvo otomobillerini kapsayacak şekilde genişleteceğini ve sahiplerine Android telefonlarıyla arabalarının kilidini açmalarına, kilitlemelerine ve hatta çalıştırmalarına olanak tanıyacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx