Ermenistan’da büyük öfke: Hain Paşinyan!

Ermenistan’da Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifası için başlayan protestolarda 3’üncü güne girilirken, başkent Erivan’dakimeclis binası önünde göstericiler ile polis bir kez daha karşı karşıya geldi.

PROTESTOLAR ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE

Azerbaycan ordusunun Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonun ardından Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifası için başlayan protestolar 3’üncü gününde de devam etti. Başkent Erivan’da yürüyüş yapan Paşinyan karşıtları, meclis binası önünde toplandı. Paşinyan aleyhinde sloganlar atan göstericiler, polis ile karşı karşıya geldi.

Çıkan arbedede bazı gösteriler polis tarafından gözaltına alınırken, gözaltına kaç kişinin alındığına dair açıklama yapılmadı. Muhalefet liderleri Paşinyan’ın istifasına kadar eylemlerini sürdüreceklerini duyurdu.

Ermenistan muhalefeti, Azerbaycan ordusunun Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonu karşısında Ermenistan yanlısı ayrılıkçılara destek olmadığı gerekçesiyle Başbakan Paşinyan’ın istifasını istiyor.

Protestoculardan 20 yaşındaki müzisyen Sargis Hayats, “Vatanımızı kaybediyoruz, insanlarımızı kaybediyoruz” dedi. Paşinyan “gitmeli, zaman onun yönetemeyeceğini gösterdi. Kimse ona Karabağ’ın teslim olması yönünde bir yetki vermedi” ifadelerini kullandı.

Eğitim yetkilisi 47 yaşındaki protestocu Alexan Yesiyan, “Bugün buraya geldim çünkü ülkemizi kurtarabileceğimize dair hala küçük bir umut var” dedi. “Ermenistan’da iktidar mekanizmalarını kontrol eden hainlerden kurtulmamız gerekli”

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx