Dökülmeyi durdurun, kırılmanın önüne geçin! Yıpranan saçları 4 adımda kışa hazırlayın

NEM KAZANDIRIN

Kış mevsiminde saça kaybettiği nemi geri kazandırmak büyük önem taşıyor. Saçınız hangi türde olursa olsun (yağlı, kuru, ince telli, kalın telli) hiç fark etmez yaz sonrası kullanacağınız şampuanın mutlaka nemlendirme özelliğine dikkat etmelisiniz. Aloe vera, yüksek su oranı ile her saç tipinin ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken, saçları pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşturmasıyla biliniyor. Hindistan cevizi suyu ise saçı ağırlaştırmadan nemlendiriyor, yumuşatıyor ve besliyor. Özellikle bu iki içerikli şampuan saçlarınıza yoğun nem verecek.

DÖKÜLMEYİ DURDURUN

Pek çok kişi kış mevsimi yaklaşırken saç dökülmesi problemi yaşıyor. Çünkü sonbaharda saç dökülmesi ve yenilenme evresi olarak nitelendirilen telojen evresinde artış yaşanıyor. Kafein ve Ginkgo Biloba içeren NHE formüllü ürünler ile saça, yaz aylarında kaybettiği hacim ve gücü geri kazanabilirsiniz. Saç köklerinin erken zayıflamasından kaynaklanan, kolajenlerin sertleşme süreçlerine karşı olan aminexil de saç dökülmesi tedavilerinde destekleyici görev görüyor. Kullanacağınız ürünlerin içeriğindeki vitamin, minarel ve Nordik endemik bitkiler de mevsim geçişleri ya da genetik sebeplerden kaynaklanan saç dökülmesi tedavisine destek oluyor.

KIRILMANIN ÖNÜNE GEÇİN

Kimyasal etmenler, saçı fazla yıkamak ve fırçalamak, saç boyatmak, uzun süreli yüksek ısıda fön çektirmek, stres ve düzensiz beslenme; saçları yıpratır ve saç kırıklarına sebep olur. Doğal içeriğe sahip bir kırılma karşıtı serum ile saç tellerinizi güçlendirmek mümkün. Saçlarınıza eski canlılığını kazandırmak için paraben ve silikon içermeyen, doğal içeriğe sahip bitkisel ürünler de kullanmak önemli. Saçlarınızı onarmak için kökten uca derinlemesine besleyecek bir bakım kremi kullanmalısınız. Uyku öncesi saçlarınıza uygulayacağınız durulama gerektirmeyen onarıcı kremler, gece boyunca saçlarınızı besler.

DERİNLEMESİNE TEMİZLEYİN

Tıpkı ciltteki gözeneklerin kir dolması gibi saç derisindeki derin gözenekler de dolup tıkanabiliyor. Bu durum, saçlarda aşırı yağlanma ve kaşıntıyla beraber saçları daha sık yıkama gibi isteklere yol açabiliyor. Saç derisinde fazla yağlanmaya yol açan bakterilerin büyüdüğü derin gözenekler, sonu gelmeyen bir yağlılık döngüsüne sebep olabiliyor. Bu nedenle birçok markanın derinlemesine temiz serisini listenize almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx