Tatile gidecekler dolandırıcılara dikkat!

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının akabinde turizm bölgelerinde yerli tatilci hareketliliği başladı.

Özellikle Antalya’daki otellerde doluluk oranı yüzde 90’a ulaşırken, bu sayının ilerleyen günlerde daha da artması öngörülüyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Konseyi Lideri Ferit Turgut, 9 günlük idari müsaade açıklamasının akabinde başlayan yerli turist akışının son günlerde artarak devam ettiğini bildirdi.

Müşteri memnuniyeti yüksek olan otellerin çok öncesinden rezerve edildiğine dikkat çeken Turgut, geriye kalan müsait otellerin de bayram tatiliyle birlikte doluluk yaşamaya başladığına değindi.

Turgut, “Diğer müsait oteller de bayramla birlikte doluluğa ulaşacaktır. 9 gün boyunca yüzde 90 civarı bir doluluk oranı bekliyoruz. En çok tatilci İstanbul ve Ankara yüklü. İç Anadolu’dan Konya ve Kayseri’den de bölgemize gelişler hayli yoğun” dedi.

DİJİTAL DOĞRULAMA SİSTEMİ

Son dakika tatilcileri dolandırıcılar konusunda uyaran Turgut, web sitesi üzerinden yapılmak istenen rezervasyonda dijital doğrulama sisteminin kesinlikle aranmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Acentelerin büyüğünden küçüğüne bu sistemi kullandığına dikkati çeken Turgut, “Dijital doğrulama sistemi varsa aslında, sağlam bir seyahat acentesi ya da organizatörü diyebiliriz.

Diğer aldatıcı reklam içeren, web sayfasında farklı içerikler olan ya da son anda inanılmaz bir fiyata satmaya çalışan ve şahsi IBAN numaralarına havale isteyenlere prestij edilmemesi gerekiyor. Sitenin en altında bir logomuz var. Oraya tıkladığınız vakit TÜRSAB’a link veriyor” sözlerini kullandı.

DIŞ PAZARDA SON DURUM

Son olarak dış pazardaki son durumu da kıymetlendiren Turgut, Rusya-Ukrayna pazarında yaşanan önemli problemin devam ettiğini ve bunun dış turizme olumsuz yansıdığını söz etti.

Avrupa pazarındaki rezervasyon akışının artarak devam ettiğini de kelamlarına ekleyen Turgut, “Bu yıl bir rekor yılımız olmayacak ancak berbat yıllardan daha güzel bir yıl olacağı tarafında beklentimiz var. Avrupa’dan en çok Alman, İngiliz, Polonya, Balkan ülkelerinden rezervasyonlar gelmekte” diye konuştu.

Related Posts

Konut satış istatistikleri açıklanacak

Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayı konut satış istatistiklerini yayımladı. Satış sayılarına nazaran İstanbul’u 13 bin 303 konut satışı ve …

Nijerya’da sel felaketlerinde 50 kişi öldü

Nijerya Acil Durum Yönetimi Ajansının (SEMA) Jigawa Genel Sekreteri Alhaji Yusuf Sani Babura, sellerde en az 50 kişinin yaşamınıyitirdiğini, çok …

Anadolujet’ten indirimli bilet kampanyası

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya nazaran, hudutlu sayıda koltuk için geçerli olan indirimden yararlanmak isteyen yolcular, 9 ve 10 …

Vatandaşların yüzde 33’ü kart borcunu geciktiriyor

Bir araştırmaya nazaran aylık harcamasının % 50’sinden fazlasını kredi kartı ile yapanların oranı % 70’lere çıktı… Millet borç batağında …

Araba satış oranlarında gerileme: Son 5 ayın en düşüğü

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) datalarına nazaran araba ve hafif ticari toplam araç pazarı yıllık devir karşılaştırmalarında yüzde 7 …

Lider 100 Balina, MANA ve Bu 11 Altcoin’den Alıyor!

Kripto para piyasası toparlandıkça, Ethereum balinaları tekrar aktif hale geliyor. Bugün, stablecoin’ler veya SHIB gibi yüksek hacim gören token …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.