Korcan Karar’ın ayak parmakları kesilmişti! Ünlü spikerin son durumuyla ilgili gelişme…

Bir dönem ana haber bültenlerinin tanınan siması ünlü spiker Korcan Karar’ın kangrenden dolayı ayak parmağı kesilmişti. Yakın arkadaşı, Karar’ın son durumuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapmıştı. Diyabet hastalığının sebep olduğu kangrenden dolayı ayak parmağını kaybeden Karar’ın son durumu merak konusu oldu.

Bir süredir sağlık problemleriyle mücadele eden eski spiker Korcan Karar, geçtiğimiz aylarda kangrenden dolayı ayak parmaklarını kaybetmişti. “Birkaç saat daha geç kalsaydım bacağımı da kaybedebilirdim” diyen Karar’ın sağlık durumuyla ilgili son gelişmeler ortaya çıktı.

Korcan Kararın son hali

YÜRÜMEYE BAŞLADI

Show TV ve ATV ana haberde görev alan Korcan Karar, aylar önce geçirdiği ameliyatın ardından ilk kez görüntülendi. Diyabet hastası olan Karar, sağlığına kavuşarak yeniden yürümeye başladı.

NE OLMUŞTU?

Diyabetin sebep olduğu kangrenden dolayı ayak parmağı kesilen ana haber bültenlerinin tanınan siması Karar, kendisini amputeye götüren süreci anlattı. Ünlü isim konuşmasında kan donduran açıklamalara yer verdi.

Korcan Karar

“GEÇ KALSAYDIM BACAĞIMI DA KAYBEDEBİLİRDİM”

Gazeteci ve Haber Spikeri Korcan Karar, kendisini sağlığına kavuşturan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serhan Sakarya, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Levent Küçük, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Yılmaz Deniz’e teşekkürlerini ileterek konuşmasına başladı.

Pandemi nedeniyle hastaneye gitmeyi ya da tahlil yaptırmayı bir süre için birçok kişi gibi ertelediğini söyleyen Karar, “Hiçbir belirti olmadı. Uyuklama hali, baş dönmesi, herhangi bir belirti olmadığı için de hayatıma normal olarak devam ettim. Bu süreçte de şeker içten içe işledi, çok sinsi bir hastalık olduğunu gayet açık ve net gördüm ve sonunda da sağ bacağımda üç damar tıkanmış. Sadece 48 saat içerisinde baş parmağımın yanındaki parmağım simsiyah oldu. Bunu saat saat yaşadım. Hastaneye geldiğimde üç damarımın tıkalı olduğunu öğrendim. Hekimler öncelikle bu damarları açtı. Hastalık çok kısa bir sürede bütün bacağı sarabiliyormuş ve kişi tüm bacağını kaybedebiliyormuş. Damarlarım açıldıktan sonra ameliyata girdim ve bu kadar önemli bir kangreni sadece tek bir parmağımın alınması ile atlattım” şeklinde konuştu.

Ünlü spiker yaşadıklarını anlattı

“PARMAĞI KURTARMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİ”

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serhan Sakarya ise, Korcan Karar’ın 48 saat içerisinde önce kırmızı ve sonra mosmor bir parmağa sahip olduğunu belirterek, “Bu parmağı kazanmamızın mümkün olmadığını Korcan Bey’e söyledik. Damar tıkandığında aslında vücut size bazı sinyaller gönderiyor. Ayakta his kaybı oluyor. Kişi ayağını çarptığında, vurduğunda hissetmiyor. Sıcağa maruz kaldığında hissetmiyor. Bu durum, ayak sinirlerinin artık çalışmadığını, damarlarla ilgili bir problem olduğunu anlatıyor. Kılcal damarlar aniden kapanıyor ve çok hızlı bir şekilde doku ölmeye başlıyor. Ne yazık ki ayağın çok önemli bir uzuv olduğunu kaybettikten sonra anlıyorsunuz” dedi.

Korcan Karar

“ŞEKER HASTALIĞINIZ VARSA AYAĞINIZI HER GÜN KONTROL EDİN”

Korcan Karar’ın parmağını ampute eden Doç. Dr. Levent Küçük, diyabetin çok sinsi bir hastalık olduğunu hatırlatarak, diyabet hastalarının risk altında olduğunu ifade ederken ayak bakımının aksatılmaması gerektiğini, ufak yaraların bazen çok hızlı ilerleyebildiğini kaydetti. Öte yandan Doç. Dr. Küçük, “Şeker hastalığınız varsa ayağınızı her gün kontrol edin, tırnağınızı ayağınızda yara yapmayacak şekilde kesin. Ayağınızda nasır olmasına, ayağınıza bir şey batmasına izin vermeyin. Elbette damarlarınızın açık olduğundan emin olun. Bunun için de tahlil yaptırmak çok önemli” ifadeleriyle vatandaşları uyardı.

NE OLMUŞTU?

Kangren olması nedeniyle ayak parmakları kesilen Korcan Karar’ın sağlık durumuyla ilgili Dündar, zamanında müdahale edildiğini aksi takdirde Karar’ın ayağının dahi kesilmek zorunda kalacağını belirtmiştir.

Korcan Kararın ayak parmakları kesildi

KORCAN KARAR’IN SON HALİ

Ameliyat sonrası görüntülenen Korcan Karar’ın son hali sosyal medyada gündem oluşturdu. Öte yandan ünlü simanın geçirdiği operasyonun ardından hastanede tedavisinin sürdüğü görüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Karadeniz’de palamut coşkusu!​

Related Posts

Çamaşır makinesine beyaz sirke eklersek ne olur? İşte beyaz sirkenin çamaşır makinesi üzerindeki inanılmaz tesirleri

Çamaşır makinenize hiç beyaz sirke eklediniz mi? Yanıt hayır ise o vakit artık denemek isteyebilirsiniz! Sirke hem çamaşırlarınız hem de …

Oyuncu Canan Ergüder ekranlara dönüyor

Oyuncu Canan Ergüder, başrolünde İbrahim Çelikkol’un yer alacağı yeni dizi ‘Aile’ ile ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor. Ergüder, dizide …

‘Özgürlüğüme hakaret sayarım’

Dört ay önce evlendiği Mehmet Dinçerler’e geçtiğimiz hafta boşanma davası açan Hadise, önceki akşam Ataşehir Belediyesi’nin organize ettiği 7 …

Milyonları çılgına çeviren bilmece: Fotoğrafta kaç bacak var?

İki kişinin birebir optik illüzyona bakmasına müsaade verirseniz, çoklukla farklı şeyler görürler ki bu nitekim büyüleyicidir. Optik bir illüzyon …

Melisa Döngel sokak ortasında arbede etti

Oyuncu Melisa Döngel, Arnavutköy’de bir yer çıkışında sokak ortasında saç saça baş başa bir bayanla arbede etti. O anlar cep telefonu kameraları …

‘Aşık olmak istiyorum’

Daha önce “Fakir birisiyle sevgili olmam” diyen model, “Ayrım yapmıyorum ama karşındaki insanın akıllı ve işinde başarılı olması gerektiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.