İzmir’de evsiz kalan mesken sahibi, kiracılarının yanına taşındı

İzmir’de ikamet eden Engin Alkan, Buca ilçesindeki konutunun sattıktan sonra Çeşme’nin Dalyan Mahallesi’nde aldığı dairedeki kiracılarını çıkaramadı.

Restoran çalışanı olan kiracılar konutu boşaltmayınca ihtarname gönderen Alkan, avukatının dava açılsa bile 1 yıldan evvel konutun boşaltılamayacağını söylemesi üzerine mutabakat yoluna gitti.

Satın aldığı meskende yatılı konuk oldu

İHA’nın haberine nazaran; kiracılarından 20 bin lira mesken kirası ve eylül ayı sonunda meskenin boşaltılacağına dair noter taahhütnamesi alan Alkan, sokakta kalmamak için kiracılarıyla birlikte yaşamayı teklif etti.

Alkan, kiracılarının bu durumu kabul etmesi üzerine satın aldığı meskende, yatılı konuk oldu.

“Kiracı mıyım, konuk miyim ben de anlamadım”

Alkan, yaşadıklarına ait şu sözleri kullandı:

“Şubat ayında konutu satın aldım. Buca’da bir meskenim vardı. Onu satarak bu daireyi satın aldım. Satın aldığımda konutta kiracılar vardı. Konutun boşaltılması için noterden ihtarname çektim.

Meskendeki kiracılar öbür konut aradı lakin bulamadılar. Buldukları mesken de değerli çıktı. Ben de sokakta kaldığımı söyledim ve ’Evimi boşaltın’ dedim. Boşaltmak istemediler.

’Avukata git’ dediler. Avukata gittim. Avukat, ’Bir sene içinde boşaltamazsın. Kiracılarınla muahedeye çalış’ dedi. Ben de kiracılarımla konuştum. ’Bari bana bir yer verin’ diyerek onlarla bir muahede yaptım. Onlardan 20 bin lira aldım. 3 ay kiracılarımla birlikte birebir meskende yatıp kalkmaya başladım. Kiracı mıyım, konuk miyim ben de anlamadım.

Bir radyo programına telefonla katıldım. O gecenin program konusu, ’Gıcık olduğunuz bir olayı anlatın’ idi. Ben de bağlanarak yaşadığım bu durumu anlattım. Çok ilgisini çekti. Yaklaşık bir saat muhabbet ettik. O da tanıdığı gazeteci arkadaşlarına bu durumu anlattı. Onların da ilgisini çekince bugünlere geldik.

“Gün sayıyorum”

Benimle birlikte 6 kişi kalmaya başladık. Şu anda birisi işi bıraktı gitti. Birisi de müsaadeye ayrıldı. 2 kişi garson olarak çalışıyor. Öbürleri daima olarak restorandalar. Şu an meskende 2 kişi kaldı. Lakin her an artabilir. Restoran, duruma nazaran çalışan bireyleri azaltabiliyor, artırabiliyor. Mutabakatımıza nazaran meskeni eylül ayı sonunda bana teslim etmek zorundalar. Noterden taahhütname yaptık. Gün sayıyorum.”


“Eskiden tanışmış arkadaşlar gibiyiz”

Evdeki kiracıları ile birlikte çay içip televizyon seyrettiklerini anlatan Alkan, “Eskiden tanışmış arkadaşlar üzereyiz. Birinci geldiğimde 2 arkadaş kalıyordu. Bir tanesi bulaşıkçıydı. Başkası de garsondu. Bulaşıkçı arkadaş buradan ayrıldı. Artık öteki bir yerde kalıyor. Garson da müsaadeye gitti. Kendi yatağımı kurdum. Orada yatıp kalkıyorum. Eşim de var. O da mağdur durumda. Yaz tatili için yanıma gelecekti. Hayaller kurmuştuk. Meskenimiz bu durumda olunca yaz sıcağında İzmir’de kaldı. 24 yaşında oğlum var. O da Alaçatı’da sörf okulunda çalışıyor. O da konutumuza gelemedi. Konteynerde kalıyor. Benim üzere koğuş sistemi yaşıyor”. tabirleri kullandı.

Related Posts

12 yaşındaki oğlunu ödevini yapmadığı için yakarak öldürdü

Pakistan’ın Karaçi bölgesinde yer alan Pakistan’ın Orangi kasabasında Shaheer Khan isimli çocuk, 14 Eylül’de ciddi yanıkla hastaneye başvurdu …

MHP’li Kalaycı: 6’lı masaya Türk milletinin itimadı yok

 MHP Genel Lider Yardımcısı Mustafa Kalaycı, “HDP’nin, PKK’nın, FETÖ’nün ve muhasım dış güçlerin masa altında gizlendiği 6’lı masaya Türk …

TFF Lideri’nden Yusuf Demir açıklaması

A Ulusal Futbol Grubu, 25 Eylül Pazar günü Faroe Adaları ile deplasmanda oynayacağı UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme son maçı için Danimarka’nın …

DÜZGÜN Parti’den Kılıçdaroğlu’nun biat davetine yanıt geldi: Son noktayı biz koyarız

Kılıçdoğlu’nun kelamları 6’lı masaya adaylık dayatması, bilhassa de Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ismini ön plana çıkaran DÜZGÜN Parti’ye rest …

95 hâkim ve savcının ihracı Danıştay’dan döndü

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ihraç edilen 7 hâkim ve savcıyı, Danıştay’dan iptal kararı almaları …

Galatasaray Adana Demirspor maçı ne zaman?

Galatasaray Adana Demirspor maçı ne zaman? sorusu futbolseverler tarafından araştırılmakta. Süper Lig’de heyecan Adana Demirspor – Galatasaray …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.